Wakacje dobiegły końca

Wakacje dobiegły końca, żal tych pięknych dni, ale przed nami nowy rok szkolny, a z nim nowe możliwości, nowe wyzwania…

4 września o godzinie 9:15 dla uczniów ostrowskiego Ekonomika zabrzmiał pierwszy dzwonek – w tym roku szkolnym przywitał on 740 uczniów.

W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli nam również zaproszeni goście: Dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie – Pan Michał Giers, Starosta Powiatu Ostrowskiego – Pan Zbigniew Chrupek, Dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Powiatu oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Urszula Waniewska, Prezes Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej – Pan Dariusz Kołodziejski, Sierżant Sztabowy Komendy Powiatowej Policji – Pani Emilia Podbielska, Pracownicy Naukowi Politechniki Białostockiej – Pan Mateusz Choromański oraz Pan Kamil Kozłowski, Dyrektor Muzeum Dom Rodziny Pileckich – Pani Karolina Kolbuszewska.

Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał Pan Dyrektor Bogusław Konrad. Podczas wystąpienia życzył zebranym, aby rok szkolny 2023/2024 był dla wszystkich pomyślny, aby przyniósł spełnienie oczekiwań, zamierzeń i planów.

Podczas inauguracji doniosłem momentem było ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy zostali z wielką radością przyjęci do naszej społeczności – w tym roku szkolnym
w klasach pierwszych będzie kształciło się 210 uczniów.

Na zakończenie uroczystości odbył się wykład inauguracyjny „Zabezpieczenia sieci bezprzewodowych” poprowadzony przez Pana Mateusza Choromańskiego – wykładowcę Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej.

Życzymy wszystkim, by rozpoczęty rok szkolny przyniósł ze sobą nowe, ciekawe doświadczenia, a szkoła była miejscem odkrywania świata, budowania relacji i rozwijania zainteresowań oraz pasji. Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym.

Tekst: A. Błażyńska