Bal studniówkowy 2024

W niezwykła zimową noc, na symboliczne 100 dni przed maturą – 27 stycznia 2024 roku w Sali Bankietowej „Tango” w Szulborzu Wielkim odbył się przepiękny bal studniówkowy uczniów naszej szkoły. W wydarzeniu, oprócz maturzystów i ich osób towarzyszących, wzięli udział m.in. dyrektor Zespołu Szkół nr 2 – Pan Bogusław Konrad, wicedyrektor  Zespołu Szkół nr 2 – Pani Małgorzata Grzeszczuk, sekretarz Powiatu Ostrowskiego – Pani Ewa Suchcicka, przewodnicząca Rady Rodziców –  Pani Urszula Waniewska oraz wychowawcy, nauczyciele i rodzice. Młodzież starała się, żeby każdy tej nocy czuł się wyjątkowo. Wzruszających momentów nie było końca – podziękowania skierowane do dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli, rodziców i uczniów, zadedykowany gościom utwór „Wehikuł czasu” w wykonaniu młodzieży, scenki odgrywane przez uczniów, ukazujące obraz rzeczywistości szkolnej w krzywym zwierciadle,  …i najważniejszy taniec tego wieczoru –  polonez. 

W tę wyjątkową noc Pan Dyrektor mówił do młodzieży: „Dzisiejszy bal jest symbolicznym przejściem z okresu młodzieńczego w okres dorosłości. Warto zadbać, by porządnie wybawić się w tę wyjątkową noc. Nasi nauczyciele nie szczędzili sił, aby sprostać oczekiwaniom waszym i waszych rodziców. Głęboko wierzę, że oprócz wiedzy dydaktycznej przekazali wam cenne rady przydatne w dorosłym życiu. Sięgajcie po nie w chwilach radosnych – życzę, aby tych było najwięcej – jak również w chwilach trudnych, bo przecież też takie będą. O tym dobrze wiemy. Życzę, aby wszyscy zdali pomyślnie egzamin maturalny na miarę swoich oczekiwań i możliwości. W trakcie pisania egzaminu nie będziecie sami. Myślami i sercem z pewnością będą was wspierać rodzice, rodzeństwo, przyjaciele, znajomi oraz wielu nauczycieli Ekonomika (…)”.

Młodzież i zaproszeni goście bawili się cudownie, a zabawa trwała do białego rana.

Dziś, gdy maturalny zegar pokazuje liczbę mniejszą niż 100 dni, pozostają tylko wspomnienia. …ach, jak mówią słowa piosenki – „minęła studniówka z wielkim hukiem. Czas ucieka i matura coraz bliżej.” Cóż zrobić?! Uczyć się, uczyć! 😉

Więcej zdjęć na: https://www.ostrowmaz.com/galeria/zdjecie/296341 

Anna Błażyńska